پذیرایی مراسم ترحیم

پذیرایی در بهشت زهرا ، مسجد ، تالار ، منزل

پذیرایی مراسم ترحیم از مهم ترین بخش های مراسم ترحیم میباشد که میزبان تمام تلاش خود را انجام میدهد تا بهترین پذیرایی از میهمانان صورت گیرد.از دیرباز طبق رسوم ایرانیان که به مهمان نوازی شهرت دارند پذیرایی مراسم ختم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.پذیرایی بهشت زهرا ، مسجد ، تالار و منزل را با هم مرور میکنیم .

از دست دادن عزیز، جدا از سن و شرایط آن مرحوم، همیشه سخت است. مخصوصا روزهای اول فوت کسی، نزدیکان متوفا در شوک و داغی بزرگ فرو رفته اند. در این شرایط وظیفه افراد دیگر آشنا این است که در کنار این عزیزان باشند و دردهای آن ها را تسکین دهند. یکی از کارهای مهمی که برای تسکین درد خانواده عزیز از دست رفته می‌کنند میهمان نوازی ختم است که  در برنامه های مختلفی که برنامه ریزی میشود صورت میگیرد.

در فرهنگ و رسوم ما ایرانی ها احترام گذاشتن و تشکر کردن جایگاه ویژه ای دارد. مجلس ترحیم هم از این قائده مستثنی نیست. مهمانان خود را از راه دور و نزدیک به مجلس ختم می‌رسانند که به خانواده متوفا احترام بگذارند و با آن ها ابراز همدردی کنند. خانواده مرحوم تازه فوت شده هم به پاس این احترام معمولا در مقابل در ورودی مراسم در حالت ایستاده آماده خوشامدگویی به مهمانان هستند. معمولا مهمانان به افراد ایستاده در جلوی مکان مراسم ختم تسلیت می‌گویند و خانواده متوفا هم از حضور آن ها در این مجلس یادبود تشکر می‌کنند. در برخی از اوقات افراد عزادار و داغدار به علت حضور در آشپزخانه برای آماده کردن بسته پذیرایی ترحیم فرصت خوشامدگویی به مهمانان مراسم را پیدا نمی‌کنند! در ادامه برای تهیه پک پذیرایی ختم و میوه ختم راهکاری ارائه می‌کنیم که این دست از مشکلات به وجود نیایند.

مکان مراسم ترحیم :

♦ منزل

♦ مسجد

بهشت زهرا (س)

پذیرایی شامل :

پک میوه

چای و نسکافه

حلوا و خرما

نوشیدنی (آب میوه ، آب معدنی)

میان وعده (عصرانه)

شام(پرسی ، سلف سرویس)

پذیرایی مراسم ترحیم پذیرایی بهشت زهرا پک میوه ترحیم پذیرایی مراسم ترحیم پذیرایی مراسم ترحیم

پذیرایی مراسم ترحیم

پک میوه ترحیم

پذیرایی مراسم ترحیم

پذیرایی و خدمات بهشت زهرا :

برای مراسم خاکسپاری و مراسم یادبود از جمله : سوم ، هفتم ، چهلم و سالگرد میتوانید از خدمات بهشت زهرا مجموعه هجران که شامل موارد زیر میباشد استفاده کنید :

رزرو صندلی و سایبان : برای برگزاری مراسم ترحیم در بهشت زهرا فراهم کردن امکانات از جمله میز صندلی و سایبان از مهم ترین موارد میباشد . مجموعه هجران به صورت آنلاین این خدمات را رزرو میکند .

خدمات پذیرایی سر مزار : برگزاری مراسم ترحیم و ختم سر مزار نیازمند امکانات پذیرایی میباشد که شامل موارد زیر میباشد .

پذیرایی پک میوه ، حلوا و خرما ، آب میوه و آب معدنی ، چای و نسکافه ، عدسی و آش و شله زرد و … میباشد .

اجرای مراسم ترحیم عرفانی یا مداحی سر مزار :

شما میتوانید از گروه موسیقی ترحیم عرفانی آوای هجران که به اجرای مراسم در فضایی از موسیقی سنتی و عرفانی میباشد که خواننده به همراه نوازنده نی و همینطور سیستم صوت استفاده کنید . در صورتی که مایل هستید مراسم به صورت مذهبی انجام شود میتوانید از مداحان مجموعه هجران نیز استفاده کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر ، رزرو و مشاهده نمونه کامل اجرای مراسم ترحیم در بهشت زهرا بر روی دکمه زیر کلیک کنید :

پذیرایی مراسم ترحیم در منزل :

پذیرایی و اجرای مراسم ترحیم در منزل با کلیه امکانات از قبیل : ظروف پذیرایی ، میز و صندلی ، پرسنل پذیرایی ، اجرای موسیقی ترحیم ، پذیرایی میوه چای نسکافه حلوا خرما نوشیدنی ، پذیرایی شام ، گل آرایی ، میز یادبود و … انجام میگیرد.برای دیدن نمونه تصاویر برگزاری مراسم ترحیم به صفحه پذیرایی و تشریفات ترحیم  مراجعه کنید.

پذیرایی مراسم ترحیم در مسجد :

برای پذیرایی در مسجد از میهمانان میتوانید از : پک میوه ترحیم هجران ، پذیرایی چای و نسکافه ، حلوا و خرما ، آب میوه و آب معدنی ،  مهماندار و … رزرو کرد و از این خدمات مجموعه هجران با بالاترین کیفیت بهره برد . برای اطلاعات بیشتر پذیرایی مسجد بر روی لینک زیر کلیک کنید :

 

که تمامی موارد فوق توسط موسسه در منزل ، مسجد ، بهشت زهرا (س) توسط پرسنل مجرب و مدیریت کارآمد با بالاترین کیفیت انجام میگیرد.

جهت مشاوره و رزرو خدمات فوق با تلفنهای زیر تماس بگیرید :

تقوی 09396170354  –  09126170354